Spoštovani starši in dragi učenci,

najprej vas vse lepo pozdravljamo in vam želimo veliko zdravja.

Vstopamo v drugi teden šolskega dela na daljavo. Prejšnji teden smo po razredih vzpostavili kanale komuniciranja z učenci in s starši, preko katerih smo posredovali navodila in priporočila za izvajanje izobraževalnega procesa na daljavo. Po prejetih povratnih informacijah je ta način ustrezen tako za starše kot za otroke, zato bomo s tem načinom tudi nadaljevali. V primeru nejasnosti ali morebitnih težav pa se, prosimo, obrnite na razrednika.

V trenutni situaciji učenja in preživljanja prostega časa je zelo pomemben vir za iskanje informacij, pridobivanje znanja in samoučenje svetovni splet. Posredujemo vam nekaj povezav do zanimivih in koristnih spletnih strani, kjer lahko pridobite verodostojne in uporabne informacije ter znanja ali pa uživate v branju leposlovja na elektronskih medijih.

Podpora pouku

V podporo učenju na domu so založbe omogočile brezplačen dostop do svojih gradiv. Spodaj so povezave, na katerih je možno prenašanje in ogledovanje vsebin, reševanje vaj, delovnih listov ipd.

MLADINSKA KNJIGA

Gradiva Mladinske knjige so dostopna na spodnjih povezavah:

Brezplačen dostop do vseh interaktivnih učnih gradiv, učnih listov, preizkusov znanj na portalu www.ucimte.com.

DZS

DZS omogoča dostop do gradiv na tej povezavi. Potrebna je registracija.

ROKUS KLETT

Gradiva so brezplačno dostopna na spletnih straneh:

Digitalno branje

Na svetovnem spletu lahko najdete strani, ki omogočajo branje leposlovnih del na elektronskih medijih.

Poučne oddaje in videoposnetki

Otroški program:

Mladinski program:

Digitalna solidarnost

V času zaprtja šol zaradi epidemije veliko organizacij ponuja brezplačno uporabo ali ugodnejše pogoje za uporabo svojih digitalnih storitev.

O pomembnih novostih vas bomo obveščali na naši spletni strani.

Zahvaljujemo se vam za vaše dosedanje sodelovanje in delo.

Lepo vas pozdravljamo,

učiteljsko zbor OŠ Ribnica na Pohorju