S ponosom razglašamo, da je Osnovna šola Ribnica na Pohorju v letošnjem šolskem letu zopet pridobila naziv KULTURNA ŠOLA. Razpis je pripravil Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti v sodelovanju z Zvezo kulturnih društev Slovenije.

Naziv je naša šola pridobila na podlagi delovanja na kulturnem področju v preteklih treh letih in ga bo nosila prihodnja štiri šolska leta. Kulturna dejavnost je del rednega programa, izvajamo pa jo tudi pri izbirnih predmetih in pri interesnih dejavnostih. Učitelji spodbujajo učence k sodelovanju na raznih natečajih in pri projektih, ki spodbujajo ustvarjalnost. Šolske skupine redno sodelujejo na revijah, srečanjih in tekmovanjih, namenjenih predstavitvi, primerjavi in vrednotenju dosežkov. Na šoli se vrstijo kulturni dogodki, namenjeni učencem. Prirejamo prireditve, namenjene staršem in širši lokalni javnosti. Šola tudi omogoča dejavnost kulturnih društev in skupin v svojih prostorih.

logo kulturna sola transparent copy