Orodje za dostopnost

calendarUrniki

Shema šolskega sadja

Naša šola je že od šolskega leta 2009/2010 vključena v ukrep Evropske komisije ˝Shema šolskega sadja˝.

Namen šolske sheme je povečati uživanje sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih proizvodov pri otrocih s poudarkom na lokalni pridelavi ter izboljšanju prehranske navade otrok.

Šolska shema pripomore k zmanjšanju prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih ter spodbuja k zdravemu načinu življenja.

Spremljevalne dejavnosti na šoli so usmerjene v izobraževanje otrok o dobrih prehranskih navadah, lokalnih prehranskih verigah ter ekološkemu kmetovanju.

Šola je upravičena do povračila stroškov nabave sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov, ki se razdeljujejo kot dodaten brezplačen obrok otrokom, ki redno obiskujejo osnovno šolo.

shema šolskega sadja

Documents-iconKatalog informacij javnega značaja