Erasmus
Erasmus + KA 122-SCH
Junija 2023 smo v okviru projekta Erasmus+ KA122 pridobili sredstva za mednarodna izobraževanja 10 naših strokovnih delavcev in skupinsko mobilnost 14 otrok. Projekt z naslovom Z mobilnostmi do zelene prihodnosti traja dve leti in bo zaključen novembra 2024. Projekt je financiran s sredstev, ki jih je šola pridobila na razpisu Centra Republike Slovenije za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja – Erasmus+ 2023, ki ga sofinancira Evropska unija.
Načrtovanih je 10 mobilnost strokovnih delavcev šole, ki se bodo udeležili izobraževalnih obiskov na delovnem mestu v tujini. Na sledenju na delovnem mestu bodo dobili znanja, veščine in kompetence, ki jih bodo uporabili pri delu z učenci in v kolektivu na naši šoli. Vse mobilnosti so bile skrbno izbrane v skladu s cilji projekta, ki so:
- Izboljšati znanja in spretnosti osebja v pedagoškem delu (aktivne oblike poučevanja, poučevanje na prostem, sodobne in učinkovitejše učne metode).
- Izboljšati znanja tujih jezikov udeležencev.
- Spoznati in izmenjati informacije o izobraževalnih sistemih, kulturi držav gostiteljic in s tem dvigniti medkulturno zavest.
- Razvijati izmenjavo znanj in spretnosti med učitelji in evropskimi partnerji in spodbujati mednarodno sodelovanje.
- Razvijati evropsko izpostavljenost šole in vzpostaviti mednarodne stike.
Mobilnosti so načrtovane v Grčiji, Franciji in na Portugalskem.
Načrtovanih je tudi 14 mobilnosti otrok v Nemčijo. Otroci bodo obiskali šolo v Hamburgu, ki je bila na mobilnosti pri nas v Sloveniji. Glavna dva cilja skupinske mobilnosti sta:
- Medkulturna izmenjava in krepitev jezikovnih kompetenc učencev
- Izboljšati kakovost učenja in poučevanja z vključevanjem vsebin trajnostnega razvoja.
Po vrnitvi z mobilnosti načrtujemo širjenje pridobljenih znanj z ostalimi učenci in strokovnimi delavci šole.
Erasmus+ KA101
Projekt Erasmus+ KA101 - Mobilnost šolskega osebja v obdobju od leta 2020 do decembra 2023 je bil uspešno realiziran.
Z mednarodnim sodelovanjem, izobraževanjem in opazovanjem učnih praks preko naših meja smo učitelji izboljšali pedagoške, metodološke in osebne pristope. Z 17 mobilnostmi učiteljev smo dosegli cilje našega projekta:
1. Izboljšali smo naša znanja in naše spretnosti (aktivne oblike poučevanja, formativno spremljanje, sodobne in učinkovitejše učne metode).
2. Izboljšali smo svoje znanje tujih jezikov.
3. Spoznali in izmenjali smo informacije o izobraževalnih sistemih, kulturi držav gostiteljic in s tem dvignili našo medkulturno zavest.
4. Razvijali smo izmenjavo znanj in spretnosti med učitelji in evropskimi partnerji in spodbujali mednarodno sodelovanje.
5. Razvijali smo evropsko izpostavljenost šole in vzpostavili mednarodne stike.
Izvedli smo 17 mobilnosti učiteljev, ki so se izobraževali v obliki izobraževalnega obiska na delovnem mestu in strukturiranih tečajev v različnih evropskih državah. Obiskali smo šole na Danskem, v Španiji, v Turčiji in v Nemčiji. Udeležili pa smo se tudi strukturiranih tečajev na Portugalskem in na Hrvaškem. V teh mobilnostih smo se marsikaj naučili, pridobili smo nove izkušnje in strokovne kompetence, ki dvigajo raven poučevanja. Vzpostavili smo stike s šolami in strokovnimi delavci iz različnih držav, ki jih vzdržujemo še sedaj.